A696 Doreza me Gishta PU Anti-Prerje B ESD LR13

Doreza rezistente e prerjes e nivelit B për mbrojtje kundër prerjeve dhe objekteve të mprehta. 13g poliestër dhe guaskë me fibra karboni e cila devijon elektricitetin statik. Një pellg i përforcuar i gishtit të madh për zhdërvjelltësi. Majat e gishtave të veshura me PU për zhdërvjelltësi. Ideale për përdorim në automobila, montim elektronik, testime dhe punë precize. I përshtatshëm për t'u përdorur me shumicën e pajisjeve me ekran me prekje.

Veçoritë
Anti-Prerje niveli B
pëlhurë me thurje densiteti 13
E përshtatshme ne ambjente ESD
E veshur të majat e gishtave për mbajtje precize dhe ventilim maksimal
Antistatike
Ky simbol tregon që doreza mund të perdoret me shumicen e ekraneve të telefonave
Shtresë pa qepje dhe ajrosese
Stil i Ri
Certifikim CE
Etiketimi UKCA

Materiali: Poliestër, Lesh Xhami, Fibra Karboni

STANDARTET
EN ISO 21420:2020 Dexterity 5
EN388:2016 +A1:2018 (2X4XB)
EN 16350:2014
IEC 61340-5-1

2.30 € 2.3000000000000003 EUR 2.30 €

255.13 Lek


  • Color
  • Glove Size

This combination does not exist.

Add to Cart Buy Now

PORTWEST
PORTWEST

For over 117 years we’ve possessed an unrelenting ambition to produce the world’s most trusted and requested protective wear. Through the decades, we have continuously proven our dedication to quality, producing world beating safety garments, foot protection, hand protection and PPE, while pushing the boundaries in protection technologies. Technologies that make the workplace a safer place.


EN 16350:2014
Protective Gloves: Electrostatic Properties standard specifies a test method for the electrostatic properties of gloves. The test improves on EN1149 as it requires a lower vertical resistance of less than 10 ohms.
Details

Best Value 
Fast Delivery
Quality Consistency

Share this product:
Glove Size XS/6 or S/7 or M/8 or L/9 or XL/10 or XXL/11
Color G6R Grey/White
This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.
Recently viewed Products