A696 LR13 ESD PU Fingertip Cut ракавици, Cut (B)

Ракавици со ниво B отпорност при пресекување за заштита од сечење и остри предмети. 13гр полиестер и слој од јаглеродни влакна кои го пренасочуваат статичкиот електрицитет. Појачана основа на палецот за дополнителна издржливост. Врвовите на прстите се обложени со полиуретан за врвна умешност. Идеално за користење во автоиндустријата, составување на електроника, тестирање и прецизна работа. Погодни за користење со повеќето уреди со екран на допир.

Карактеристики
Ниво B отпорност на пресекување
слој густина плетење 13
Погоден за употреба во ООР средини
Натопи прстот за прецизно ракување и максимална вентилација
Антистатички
Оваа ракавица може да се користи кај повеќето апаратив со екран осетлив на допи.
Дишлива безшевна постава
Нов модел
Сертифицирано од европската комисија
UKCA ознака

Материјали: Полиестер, Стаклени влакна, Јаглеродни влакна

Стандарди
EN ISO 21420:2020 Чувствителност 5
EN388:2016 +A1:2018 (2X4XB)
EN 16350:2014
IEC 61340-5-1

2,30 € 2.3000000000000003 EUR 2,30 €

255,13 Lek


  • Боја
  • Glove Size

This combination does not exist.

Add to Cart Buy Now

PORTWEST
PORTWEST

For over 117 years we’ve possessed an unrelenting ambition to produce the world’s most trusted and requested protective wear. Through the decades, we have continuously proven our dedication to quality, producing world beating safety garments, foot protection, hand protection and PPE, while pushing the boundaries in protection technologies. Technologies that make the workplace a safer place.


EN 16350:2014
Protective Gloves: Electrostatic Properties standard specifies a test method for the electrostatic properties of gloves. The test improves on EN1149 as it requires a lower vertical resistance of less than 10 ohms.
Details

Најдобра вредност
Брза испорака
Постојан квалитет

Споделете :
Glove Size XS/6 or S/7 or M/8 or L/9 or XL/10 or XXL/11
Боја G6R Сива/Бела
This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.
Recently viewed Products